flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Участь секретаря судового засідання у підготовці справи до судового розгляду

29 липня 2022, 15:22

29 липня 2022 року секретарем судового  засідання Піщанського  районного суду Вінницької області Ласкою Л. В. для працівників апарату суду було проведено навчання присвячене  участі секретаря судового засідання у підготовці справи до судового  розгляду.

 Зокрема, зазначено, що секретар судового засідання — посадова особа суду, учасник судового процесу, наділений процесуальними правами та обов'язками.

Чинні процесуальні кодекси України відносять секретаря судового засідання до інших учасників судового процесу , а КПК України відносить його  до інших учасників кримінального провадження).

 Основні права та обов’язки секретаря судового  засідання визначаються його посадовою інструкцією. Секретар судового засідання є державним службовцем, посада якого  належить до посад державної служби категорії «В», призначається та звільняться з посади керівником апарату  відповідного суду.

 Також присутні розглянули посадові обов'язки секретаря судового засідання  у судовому процесі  та  поза судовим процесом, обговорили права секретаря судового засідання та питання відповідальності секретаря судового  засідання згідно з трудовим законодавствомзаконодавством про державну службу та за корупційні правопорушення,  а також інші питання його статусу секретаря судового засідання.

Окрему увагу було приділено участі  секретаря судового засідання  у підготовці справи до судового розгляду. Підготовка справи до судового розгляду розпочинається з дня постановлення ухвали про призначення судового розгляду.

1) у разі постановлення судом ухвали про призначення судового розгляду секретар  судового засідання здійснює відповідні дії:

  викликає учасників судового провадження та інших осіб, які мають бути присутніми при судовому розгляді;

надсилає письмове запрошення про виклик присяжних (за необхідності);

оформляє та надсилає в разі прийняття судом рішення про призначення захисника відповідні повідомлення  до центру з надання безоплатної вторинної допомоги;

надсилає в разі прийняття судом рішення про залучення перекладача відповідні повідомлення про виклик перекладача;

надсилає в разі прийняття судом рішення про накладення арешту на майно копію ухвали компетентним органам для відома та виконання;

у разі прийняття судом рішення про зміну запобіжного заходу надсилає копію ухвали компетентним органам для відома та виконання;

2) у разі ухилення обвинуваченого від суду та оголошення його розшуку або в разі захворювання обвинуваченого на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, та постановлення судом відповідної ухвали:

надсилає слідчому та/або прокурору копію ухвали про зупинення провадження у справі для організації розшуку обвинуваченого (якщо провадження у справі зупинено до розшуку обвинуваченого);

надсилає учасникам судового провадження повідомлення про зупинення провадження у справі у порядку інформування;

3) у разі прийняття рішення про звернення з поданням до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про направлення судової справи (кримінального провадження) з одного суду до іншого - інформує сторони та інших учасників провадження;

4) якщо обвинувачений перебуває під вартою, надсилає адміністрації місця попереднього ув'язнення скріплене відбитком гербової печатки суду (за підписом судді) повідомлення, що обвинувачений рахується за відповідним судом;

5) у разі постановлення ухвали про проведення підготовчого судового засідання за участю обвинуваченого в режимі відеоконференції за клопотанням обвинуваченого, який перебуває під вартою, копія ухвали направляється в установу місця попереднього ув'язнення.