Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
27 червня 2022 року керівником апарату Піщанськом районного суду Вінницької області Трач Т. В. та її заступником Брайлян О. В. було проведено навчання щодо вивчення Закону України «Про запобігання корупції», та застосування окремих положень стосовно заходів фінансового контролю.
Зокрема було розглянуто перелік суб’єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», до кола яких входять судді місцевих загальних судів та державні службовці суду.
Увагу присутніх було звернуто також на заходи антикорупційної політки, що здійснюється в України, зокрема, на порядок розробки та реалізації антикорупційної стратегії, порядок прийняття антикорупційних програм в окремих державних органах, порядок затвердження та оприлюднення ВРУ щорічної національної доповіді щодо реалізації засад антикорупційної політики та на участь громадських об’єднаннь, їх членів або уповноважених представників, а також окремих громадян в діяльності щодо запобігання корупції.
Також під час навчання було обговорено положення щодо запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням, в тому числі, обмеження що стосуються використання службових повноважень чи свого становища, одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеження спільної роботи близьких осіб, заходи, яких слід вживати у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, а також обмеження після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування.
Особливу увагу працівників було акцентовано на заходах, яких слід вживати з метою недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, заходах зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту інтересів
Присутні обговорили загальні вимоги до поведінки осіб, якими вони зобов’язані керуватися під час виконання своїх службових чи представницьких повноважень, підстави та порядок притягнення до відповідальності за порушення цих вимог встановлюються цим Законом, який є правовою основою для кодексів чи стандартів професійної етики.
Крім того, працівникам було роз’яснено строки подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в тому числі в період воєнного стану, а також основні вимоги до їх заповнення.
Окремо зупинилися на Методичні рекомендації щодо роботи з виявленням фактів колабораційної діяльності. Зокрема, роз’яснено, що дії, вчинені особою, уповноваженою на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, що підпадають під ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 110, ст.ст. 111, 1111 , 1112 Кримінального кодексу України, та в період воєнного стану здійснюється збір даних про колаборантів серед яких відомості про осіб, які зробили заяви на користь окупантів, співпрацюють з ворогом, розповсюджували ворожу пропаганду, брали участь у формуванні підконтрольних РФ «органів влади» тощо.